Progress OK a.s.

Hlavní stránka | O firmě | Kontaktní informace | Aktuality

Progress OK a.s.

O firmě...

Výroba
Reference
Kariéra
Galerie
www.progress-ok.cz / o_firme

Firma byla založena v roce 1959 jako pobočný závod VOKD Ostrava a byla zaměřena na výrobu ocelových konstrukcí pro výstavbu dolů v ostravsko-karvinském revíru. Později byla přejmenována na Báňské stavby a v roce 1991 vznikl podnik Progress a. s. Ostrava se třemi výrobními divizemi. Poslední transformace proběhla v roce 1998, kdy vznikla samostatná firma PROGRESS OK a. s., Valašské Meziříčí. V roce 2003 došlo k přestěhování firmy z Valašského Meziříčí do Přerova a propojení s firmou STS-Production Přerov s.r.o. se stejným charakterem výroby . Po celou dobu vývoje firmy byly vyráběny ocelové konstrukce a měnil se pouze druh výrobků a skladba zákazníků. Postupně se snižovala výroba pro doly a zvyšoval se podíl výrobků do jiných odvětví.

PROGRESS OK a. s., Přerov má v současné době do 100 zaměstnanců a dodávkami ocelových konstrukcí se uplatňuje ve všech oborech investiční činnosti. Jejich užití je výhodné z časového, ekonomického, provozního i ekologického hlediska.

Kvalita svářečských prací je ověřena „Velkým průkazem způsobilosti“ dle DIN 18 800 – 7 pro výrobu ocelových konstrukcí, jeřábů, mostů a pro navařování trnů včetně ČSN DIN 3834. Jedná se především o ocelové konstrukce hutních a průmyslových hal a provozů, chemických, strojírenských, textilních, sklářských a jiných provozů, ocelové konstrukce elektráren, kotelen a spaloven, zemědělských, sportovních, kulturních a společenských objektů, ocelové konstrukce výstavních pavilonů, obchodních center, autosalonů, servisů, provozních objektů, OK regálů a skladové OK, hangárů, benzinových čerpacích stanic. Firma dodává rovněž technologické ocelové konstrukce – jeřábové dráhy, plošiny, lávky, rampy a energetické mosty, zásobníky, sila a jiné speciální OK.

Firma dlouhodobě realizuje vysoce náročné díly jeřábů pro německou firmu LIEBHERR, pro kterou v roce 2008 expedovala dodávky v úhrnné hodnotě 18,663 mil. EUR. Vinou celosvětové recese ve stavebnictví se výroba dílů jeřábů postupně snižovala až na 2,267 mil. EUR v roce 2010. V roce 2011 je vykázán 48% nárůst až na 3,332 tis. EUR a je předpoklad, že se v roce 2012 udrží cca. 3 – 5 % nárůst proti roku 2011.

Mezi nejdůležitější dodávky realizované v letech 1998 – 2006 patří ocelové konstrukce absorberu pro odsiřovací projekty ČEZ, interiérové schodiště pro Technickou univerzitu v Mnichově, ocelová konstrukce budovy kotle pro petrochemický kombinát ve Schwedt – Německo, Sparkasse 2000 v Pforzheimu o hmotnosti cca 870 tun v Německu, ocelová konstrukce kopule budovy parlamentu v Turkmenistánu, kopule mešity Kipčak v Turkmenistánu a výroba a montáž supermarketu HELA v St. Ingbertu nedaleko Saarbrückenu v Německu, pravidelné dodávky pro firmu Skanska DS, a. s., ocelové konstrukce pro ekologická zařízení firmy ENETEX-DES atd. Od roku 2010 PROGRESS OK a.s. uspěl ve výběrových řízeních ještě náročnějších zákazníků a realizoval následující stavby:

- 300 tun svařované profily terminál BBI letiště Berlín
- 110 tun pro firmu Lhoist zásobník 800 m³ na vápno Vápenka Čertovy schody Tmáň
- 130 tun svařované profily Kings Cross Sation London
- 150 tun svařované profily hala metra Shard London
- 200 tun OK pro elektrárny
- 50 tun OK + zásobník Cementárna Rohožník (Slovensko)Certifikáty ke stažení

Reference Kariéra
Reference Kariéra